Genel

Satış Otomatları için 5 Harika Yer Fikri

otomat yeri fikirleri

Satış Otomatları için 5 Harika Yer Fikri

Otomat işletmeciliği hiç kuşkusuz parlak bir iş örneği… Bu girişimi değerli bir yatırım haline dönüştürmek konusunda, yer belirlemek ise en önemli unsurlardan biri. Sürekli nakit akışı ve 7/24 çalışma sistemi ile yatırımcısına kısa sürede kazandıran otomat işletmeciliği hakkında size fikir oluşturabilecek, satış otomatları için 5 yer fikrini sıraladık. Ancak unutmayın ki, listedeki mekanlar müşterilerimizin geri dönümleri sonucunda oluşturulmuş olup, bu konuda size yardımcı olabilecek bilgilerdir. Otomatları yerleştireceğiniz yerler için detaylı bir araştırma yapmanızı kesinlikle öneririz.

Hastaneler

Refakatçiler, hastalar ya da hastane personeli… Hastaneler pek çok kişinin çalıştığı ve aynı zamanda ziyaretçi sayısının yoğun olduğu noktalardan biri. Nöbette çay, kahve içmek isteyen hastane çalışanları, bir şeyler atıştırmak isteyen hasta yakınları ve daha fazlası için satış otomatları pratik bir çözüm sunuyor. Sadece yiyecek içecek otomatları değil hastane çalışanlarının kullandığı ürünler için de satış otomatları etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda. Farklı noktalarda çözüm oluşturması, hızlı ve basit kullanımı ile otomatlar hastanelerde iyi bir fikir olarak ön plana çıkıyor.

Fabrikalar

Listemizin ikinci sırasında fabrikalarda satış otomatı fikri yer alıyor. Fabrikanın büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz farklı ürün kapasitesine sahip sıcak içecek otomatları, atıştırmalık otomatları, dondurma otomatı ya da iş güvenliği otomatı… Personelin molalarda alış-veriş yapabileceği satış otomatları pek çok fabrika tarafından tercih edilmeye başlandı bile.

Ayrıca endüstri alanları için özel olarak tasarlanan İş Güvenliği Otomatı, kullanımı zorunlu KKD ürünlerini personelin fabrika kartlarına tanımlanacak sistem ile verebilir, tüketimi limitleyerek israfı önleyebilir aynı zamanda kayıt sistemi sayesinde alınan ürünlerin takibine yardımcı olabilir. Pek çok fabrikanın ve iş güvenliği malzemeleri tedarikçilerinin de tercih ettiği İş Güvenliği Otomatı, işletmelere bu konuda yeni bir soluk getiriyor.

Üniversiteler

Kampüste, ders aralarında ya da kütüphanede ders çalışırken… Üniversiteler, satış otomatları için bir başka alternatif nokta olarak görülüyor. Hızlı servis imkanı ile ders aralarında kimseyi bekletmeden çay, kahve ya da atıştırmalık satışı yapabilen satış otomatlarının seçenekleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Sağlıklı yiyecekler için satış otomatları ya da uzun kuyruklarda beklemeden, özellikle öğrencilerin alış verişlerini yapabilecekleri post-it, kalem, notebook gibi ürünlerin satışını yapabilen Kırtasiye Gereçleri Otomatları da iyi bir seçenek sunuyor.

Havalimanları, Otogarlar, Tren İstasyonları

Havalimanları, otogarlar, tren istasyonları… Yoğunluğun ve sirkülasyonun fazla olduğu bu noktalar da satış otomatları için iyi bir seçenek olabilir.  Yine çoklu hedef kitlenin olduğu bu bekleme alanlarında satış otomatları yolculara, ziyaretçilere ya da personele hizmet verebilir. Uçuşlarını bekleyen yolcular, ya da kahve molası veren personel için otomat makineleri hızlı bir şekilde alış veriş imkanı tanıyor.

Spor Salonları

Su, enerji içeceği, kahve, protein karışımları ya da sağlıklı atıştırmalıklar… Spor salonlarında farklı türde satış otomatları epey rağbet görüyor. Su, enerji içeceği ya da meyve suyu satışı yapabilen otomatlar, işletmeye artı bir katma değer sağlarken aynı zamanda defter usulü tutulan satışın kaydını dijital ortamda saklayıp, satış-gelir ve ürün açığını kapatıyor. 

Yine spor işletmeleri için özel olarak tasarlanan Protein Otomatı, sporcu destek içeceklerini insan elinden 267 kat daha hızlı bir şekilde hazırlayabiliyor. Protein, Gainer, BCCA gibi karışımlar yaklaşık 20 saniyede hazır hale geliyor. Ziyaretçilere konfor ve rahatlık sağlayan bu otomatlar,  işletmeye de kazanç getiriyor.

Satış Otomatları için yer belirlediniz mi? Otomatlarınız Elektral’den olsun!

Satış otomatları için yer belirlemek, özellikle bu işe ilk defa başlayacak olan girişimcileri düşündüren konulardan biri. Yukarıdaki liste de size genel de olsa yardımcı olmak için oluşturuldu. Ancak unutmayın, satın alacağınız otomatın kalitesi ve alacağınız yerin güvenilirliği de en önemli konular arasında. Alanında deneyimli ve yetkin kişilerle çalışmak, işlerinizi kısa sürede büyütmenize yardımcı olacak.

Biz Elektral A.Ş. olarak 40 yılı aşkın süredir yüksek teknolojili cihazların üretimini yapıyoruz. Türkiye’deki tek üretici olarak 2 yıl garanti, 10 yıl yedek parça imkanı bulunan yerli üretim satış otomatlarımız ile her zaman yanınızdayız. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.