Genel

Yiyecek İçecek Otomatı Nedir?

yiyecek içecek otomatları

Türkiye’de otomatların çeşitlenmesi ile birlikte, otomat satın alarak iş kurmayı düşünen girişimci adaylarının ya da binasında hizmet sağlamak amacıyla kullanmak isteyenlerin aklında hangi otomatın kendileri için uygun olduğu sorusu dolaşıyor. Atıştırmalık otomatları gibi klasik çözümlerin yanında otomatlardan diş macunu, diş fırçası gibi temel bakım ürünleri, kitap, defter, kalem gibi ofis ürünleri ile birlikte sayısız ürün satın alınabiliyor.
Bu yazımızda size, satış otomatlarının klasiği sayılan Yiyecek İçecek Otomatları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Yiyecek İçecek Otomatı, bisküvi, kek, çikolata gibi atıştırmalıklarla birlikte genelde alt raflarında kola, gazoz gibi içeceklerin satışını yapabilen teknolojik cihazlardır. Birbirinden farklı boyutları olsa da otomatın yerleştirileceği noktanın belirlenip, buna uygun otomatın alınması arz-talep durumunu dengeleyecektir. Bazı yiyecek içecek otomatları soğutma ile birlikte satılırken, bazılarında soğutma opsiyonel olarak bulunmaktadır. Soğutma mekanizması kola, gazoz gibi içeceklerin her zaman belirlenen soğuklukta saklanmasını sağlamaktadır. Yiyecek içecek otomatında para mekanizmaları da önemli bir noktadır. Para mekanizmalarının kalitesi kullanıcının ara vermeden satış yapmasına yardımcı olmalıdır.  

Yiyecek İçecek Otomatı Nereden Alınır?

Öncelikle, yiyecek içecek otomatı satın almadan önce kapsamlı bir pazar araştırmasında bulunulmalı, otomatı koyacağınız nokta iyice araştırılmalıdır. Bu alacağınız otomatın kapasitesini belirlerken de size yardımcı olacaktır.

Otomatınızı da belirledikten sonra, en önemli noktalardan biri olan yiyecek içecek otomatını nereden satın alacağınız konusunda da iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Elektral A.Ş. olarak birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik ürettiğimiz yiyecek içecek otomatlarında 2 yıl garanti ve 10 yıl yedek parça temini bulunmaktadır. 

İster otobüste ister hastane, kampüs, havaalanı gibi kalabalık noktalarda… Ya da otomatı koymak istediğiniz nokta kısıtlı ise… Elektral yiyecek içecek otomatları ihtiyacınıza yönelik çözümler sunmaktadır.

Yiyecek İçecek Otomatı Maxi Büfe, 54 Farklı ürün sunum kapasitesi ile kalabalık noktalar için en uygun otomat olmakla birlikte, alarm koruması sayesinde güvenli satış olanağı sunmaktadır. Yüksek Güç Soğutma Modülü sayesinde ise yaz günlerinde dahi üstün soğutma sağlar. Tüm para birimlerine uyumlu olup, para mekanizmaları konusunda da çeşitlilik sağlayabilmektedir.  Banknot, madeni para ve para üstü iadeli sistemler, kredi kartı, akıllı kart ile çalışabilmekte, para mekanizmalarında yüksek güvenlikli MDB protokolünü kullanmaktadır.

 

Maxi Büfe’nin küçük versiyonu Midi Büfe ise, Maxi Büfe ile ortak pek çok özelliğe sahip olmakla birlikte orta yoğunluktaki noktalar için tasarlanmıştır.  28 çeşit farklı ürün satışı yapabilen Midi Büfe de üst kalite bir cihazdır.

otobüs otomatı arama sonucu

 

Mobi Snack ise otobüsler için tasarlanmış, kompakt tasarımlı yiyecek içecek otomatıdır. Diğer otomatlardan biraz daha farklı olarak arka arkaya 2sütun bulunur.  Standart 10 rafı ile çeşit çeşit ürünlerin satışına olanak sağlar. Pratik kullanımı sonucu üzerinde iadesiz bozuk para mekanizması bulunmaktadır.

 

Elektral A.Ş. ürettiği satış otomatlarını aynı zamanda ihraç etmekte, sektördeki deneyimini, yenilikçi ve yüksek kalite ürünleri ile dünyaya kanıtlamaktadır.

Kullanım amacıyla ya da işletme düşüncesi ile… Hangi amaçla olursa olsun alacağınız cihazlara yapacağınız yatırımı düşünmenizi, sizi mutlu edecek olan yatırımı yapmanızı öneririz.

Elektral A.Ş. ürünleri hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz