Genel

İşletmenizde İş Güvenliği Otomatı Tercih Etmeniz için 5 Geçerli Neden

kişisel koruyucu donanım otomatı işletme

Otomat makinelerini sadece şeker, bisküvi, kola gibi atıştırmalıklar için uygun olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Fabrika, inşaat, şantiye gibi işletmelerde kişisel koruyucu donanım ürünleri için tasarlanan otomatlar popülerliğini artırmaya başladı bile. Peki, Kişisel Koruyucu Donanım Otomatları işletmenize ne kazandırır? Cevabı yazımızın devamında.

İş Kazalarının Azalmasına Yardımcıdır

Otomattan alınan ürünler cihazın sisteminde kayıtlı olduğu için personelinizin kişisel koruyucu donanımlarını düzenli olarak kullanıp kullanmadığını görebilirsiniz. Böylece erken müdahale ile iş kazalarının önüne geçebilirsiniz.

İsrafı Önler

Çalışanların iş güvenliği ekipmanlarının kullanımını günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık bile sınırlandırma imkanı bulunan kişisel koruyucu donanım otomatı sayesinde işletmeniz gereksiz kullanımın önüne geçerek, israfı önleyebilir. Personel kartları ile entegre çalışabilen sistem sayesinde kullanımı zorunlu ürünler düzenlenir.

kişisel koruyucu donanım otomatı

Stok Kontrolü Sağlar   

Nitril eldiven, gözlük, tamir bantları, kulak ve solunum koruyucular gibi ürünlerin tedarik edildiği ve kayıt altına alındığı kişisel koruyucu donanım otomatı sayesinde envanter kontrolü de kolaylaşır. Bu sistem doğru zamanda doğru miktarda stok almanızı sağlar.

Maliyeti Azaltır

Çok daha küçük bir alanı kullanarak, depo alanı konusunda da size fayda sağlayacak olan kişisel koruyucu donanım otomatları, depo kontrolü, sayımı ve ürün temininden kaynaklı oluşacak zaman kayıplarının da önüne geçer.

7 Gün 24 Saat Çalışır

İş güvenliği otomatı 7 gün 24 saat çalışabilir. Özellikle vardiyalı çalışan işletmelerde depo personeli olmadan da çalışanlar iş güvenliği mevzuatına uygun olarak gerekli ürünlerini rahatlıkla alabilirler. Kullanımı son derece basit olan iş güvenliği otomatı işletmenize teknoloji getirecek.

Kişisel koruyucu donanım otomatı nereden alınır?

Peki, işletmenize pek çok noktada yarar sağlayacak olan Kişisel Koruyucu Donanımları Otomatlarını nereden temin edebilirsiniz? 40 yılı aşkın süredir yüksek teknolojili cihaz üretimi yapan Elektral A.Ş. İş Güvenliği Otomatı arayışınıza çözüm getiriyor. Elektral İş güvenliği otomatında, kolay takip, sadece ihtiyaca yönelik tüketim imkanı bulunmakta. 2 yıl garanti ve 10 yıl yedek parça sunan, deneyimli satış sonrası hizmet ekibi ile müşterilerimizin memnuniyetini hedefliyoruz.
İş güvenliği otomatı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.